zelfbouw Hifi setje

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Rv
    • Feb 2001
    • 1086

    zelfbouw Hifi setje

    [Dit berichtje post ik in naam van PINO]

    Hallo allemaal,
    Ik dacht laat ik ook eens enkele plaatjes tonen: zelfbouw Hifi setje en mijn klein home studiootje.
    Van m'n PA installatie heb ik nog geen foto's omdat ze er momenteel afgrijselijk uitzien ( durf niet). Binnenkort worden die herschilderd en dan zal ik ze jullie zeker niet onthouden.
    Groetjes,
    Pino







    ____
    Rv.
    ____
    ____
    Rv.
    ____
  • Pino
    • Jul 2002
    • 390

    #2
    Dankuwel Rv,
    Van geluidstoestanden ben ik wel vrij goed op de hoogte maar van kompjoeters heb ik nog niet veel kaas gegeten, vandaar dus...<img src=icon_smile_shy.gif border=0 align=middle>
    Groetjes,
    Pino

    Muziek klinkt voor mij het mooist als een PA niet nodig is...

    Comment

    • -Aart-
      • Jul 2001
      • 801

      #3
      Ziet er leuk uit, wat zijn dat voor speakers ? meen me te herinneren ze ooit eens in een elektuuradvertentie of luidsprekerspecial te hebben gezien ...
      Last edited by -Aart-; 21-04-06, 22:06.

      Comment

      • musicjohn
        • Aug 2001
        • 1102

        #4
        Pino,

        citaat:maar van kompjoeters heb ik nog niet veel kaas gegeten
        Zie jij een computer ergens dan?

        [off-topic]

        Hoe zie je dat Pino ongesteld is?

        ... aan de rode vinger van Ienie-Minnie !!! <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

        (Geintjuh...) <img src=icon_smile_blush.gif border=0 align=middle>



        Greetzzz... <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

        John

        Doe mij maar een Mazda, daar zit ook een A en een D in .....
        Greetzzz... [;)]

        John


        Wilt U de allernieuwste updates nu installeren? Klik dan <b>---&gt;&gt;&gt; HIER &lt;&lt;&lt;---</b>

        Comment

        • Dré
          • Nov 2001
          • 409

          #5
          citaat:
          Ziet er leuk uit, wat zijn dat voor speakers ? meen me te herinneren ze ooit eens in een elektuuradvertentie of luidsprekerspecial te hebben gezien ...
          De Visaton Atlas (eerste versie, dus zonder die dynamische bandtweeter).

          Overigens klinkt de DSM-25FFL ook heel goed (zeker na het weghalen van de akoestische lens die vooral bedoeld is om de Duitse markt (viele höhe tonen) tevreden te houden).

          -- Pardon my French, I'm Dutch --
          -- Pardon my French, I\'m Dutch --

          Comment

          • Jasper-Lichtbron
            • Jun 2001
            • 2155

            #6
            Mja tis iig weer eens wat anders dan de standaard volgorde van laag naar hoog

            Greetz, DeejaysOnly (iCe)

            Comment

            • )jeroen(
              • Jan 2001
              • 546

              #7
              Is dat een behringer? zoja, ben je er tevreden mee, of heb je er weleens last mee gehad..

              Mooie zuilen, de foto's van mijn visaton zuilen zet ik ook binnenkort op internet.

              Gr.

              )jeroen(
              Gr.

              )jeroen(

              Comment

              • Pino
                • Jul 2002
                • 390

                #8
                Inderdaad,
                dit is de Atlas DSM MKII van Visaton. Enkel de mid low speaker is vervangen door een zwaarder type, nl de TIW 250. Kwestie klank is het idem, maar het gemiddelde vermogen stijgt aanzienlijk. Momenteel worden deze 2 zuilen aangestuurd door een P4500 van Yamaha. Dit is een betaalbare oplossing en leunt zeer dicht aan tegen een Hifi amp van dit caliber, vb Denon oid.
                Mengtafel is idd een Behringer 2642 welke ik momenteel een 5 jaar bezit en buiten de overspraak tussen de aux groepen in de hoofdtelefoon en een beetje ruis bij erg hoge volume instellingen (welliswaar zonder insturing van signaal) is hier heel weinig op aan te merken. Let wel: niet geschikt voor verhuur, maarja de lage prijs moet érgens inzitten he .
                Wat het "hoog" betreft op de Atlassen: dit valt echt heel goed mee.
                Een heel goede spreiding en een open geluid wordt bereikt , zelfs bij zeer hoge volumes (in HiFi normen uiteraard ). Men moet natuurlijk wel een beetje plaats hebben voor die dingen en goed uitmeten waar ze moeten staan , en hoe ze moeten worden gericht. Dat is wel ff reken - en meetwerk.
                Groetjes,
                Pino

                Muziek klinkt voor mij het mooist als een PA niet nodig is...

                Comment

                • Dré
                  • Nov 2001
                  • 409

                  #9
                  citaat:
                  Wat het "hoog" betreft op de Atlassen: dit valt echt heel goed mee.
                  Een heel goede spreiding en een open geluid wordt bereikt , zelfs bij zeer hoge volumes (in HiFi normen uiteraard ). Men moet natuurlijk wel een beetje plaats hebben voor die dingen en goed uitmeten waar ze moeten staan , en hoe ze moeten worden gericht. Dat is wel ff reken - en meetwerk.
                  Ik heb de DSM-25FFL eens in een eigen ontwerp gebruikt (met de WSP-21S en een Seas H-304 (75mm) soft Dome middentoner). De vorm van de behuizing had ik geleend van de Visaton Basis

                  Ik was verbaasd over het gedrag van de DSM-25FFL na het verwijderen van de acoustic lens. Weg was het oplopende gedrag boven de 6kHz en weg was dat "scherpe" randje.

                  Je kunt de lens weghalen met een scheermesje zonder de lens of de behuizing van de tweeter te beschadigen. Mocht het dan niet bevallen dan kun je hem altijd weer terug plaatsen.

                  Een andere tweak is het vervangen van de inbus boutjes door verzonken schroefjes (om het afstraalgedrag van de tweeter nog minder te verstoren) MAAR da's wel erg op het randje van "heb ut nut???"

                  Maar die "acoustic lens removal tweak" is zeker een aanrader. In tegenstelling tot de "druppel lens" die Vifa bijvoorbeeld in z'n titanium domes gebruikt is de lens in de DSM-25FFL niet bedoeld om cone break-ups te verstoppen maar ECHT bedoeld om hem lift te geven boven de 6kHz.

                  -- Pardon my French, I'm Dutch --
                  -- Pardon my French, I\'m Dutch --

                  Comment

                  • Contour
                    • Feb 2001
                    • 1018

                    #10
                    Is er nu ook nog hoorbaar voordeel van het plaatsen van de 15" woofers op zo'n grote hoogte? En staan die kasten niet een beetje teveel aan de wand. Zulke grote hifi kasten hebben toch behoorlijk wat vrije ruimte nodig?

                    MVG Contour

                    Comment

                    • Pino
                      • Jul 2002
                      • 390

                      #11
                      Tjah, Contour,
                      Ik weet het jong eigenlijk hebben die bakken meer plaats nodig, maar ik heb die dingen gemaakt om 2 redenen:
                      1) de fantastische klank en vooral de warme klankkleur
                      2) voldoende belastbaar om eens goed met mijn orgel over te jammen.
                      Als je dit doet met gewone boxen kan je de basspeakers ergens gaan zoeken vrees ik, toch zeker wanneer je speelt met vrij hoge volumes.
                      Wat de hooggepositioneerde (amai) basspeaker betreft: di. idd. alleen voor het design, en omdat hij laag genoeg afgefilterd is heeft dit weinig of geen invloed op het geluid.
                      Ideaal zou zijn dat de speakers een 2 tal meter plaats zouden hebben opzij, en min. een halve meter achteraan. Maar eerlijk gezegd ondervind ik hier heel weinig last van, zeker in het laag: dat is goed strak en vol, zonder al teveel kleur te geven.
                      Wat de spreiding betreft ga ik eens proberen wat Dré verteld. Daar had ik nog niet aan gedacht en het zou wel eens kunnen kloppen: de Argent 10 die ik in de studio staan heb (Quadral) heeft zowel op korte als langere afstand een heel goede spreiding met een soortgelijke tweeter, maar dan zonder die accoustische lens.
                      Misschien is het afplakken van het middelste gaatje ook wel eens het proberen waard.
                      Alvast bedankt voor de leerrijke reacties,
                      Groeten,
                      Pino

                      Muziek klinkt voor mij het mooist als een PA niet nodig is...

                      Comment

                      Working...