Speakers tegenover elkaar

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • nightline
    • Oct 2002
    • 1001

    #16
    Zelden zoveel misverstanden op één topic gezien, maar goed. Als je die 2 speakers tegenover elkaar wil zetten, probeer het dan gewoon en pool voor de ene speaker ook even om en stel zo proef ondervinderlijk vast wat er gebeurd.

    Enne Rinus je bedoelt waarschijnlijk de MT-4 set van EV, het zgn. manifold systeem. Op het laag maakt dit een 6de orde bandpass box en op het mid hoog een compressie driver met meerdere drivers.

    groeten

    Jack

    QSC en heel veel ALTO!!!!
    Powered by AudioMadness....

    Comment

    • rinus bakker
      • Mar 2002
      • 5430

      #17
      citaat:
      waarschijnlijk de MT-4 set van EV, het zgn. manifold systeem. Op het laag maakt dit een 6de orde bandpass box en op het mid hoog een compressie driver met meerdere drivers.
      Hallo Jack
      "manifold ...
      6e orde bandpass..
      compressie met meerdere drivers.."

      Uhhhhhhhhhh.....
      zoveel moeilijke begrippen in 1 posting....
      .... zie je wel:
      ik snap geen moer van geluid,
      maar een ding troost:
      geluidsmensen snappen vaak geen moer van rigging!! <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
      Geintje hoor! <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

      Hisselökke!!!!!
      een verdubbelde gebruikscoefficient is echt geen luxe

      Comment

      • Carl
        • Nov 2000
        • 907

        #18
        Sorry karelg, probeer het eerst maar eens zelf met 2 15" speakers, zelfs los op tafel zie je het al gebeuren.
        Natuurlijk beweegt de 2e speaker niet zoveel als de eerste, maar het is wel degelijk goed te zien.

        Groeten,

        Carl

        Comment

        • karelg
          • Jan 2003
          • 112

          #19
          dan ga ik dat dit weekend eens proberen

          Comment

          • Contour
            • Feb 2001
            • 1018

            #20
            In de LAB hoornsub zitten twee 12" drivers die 'naar elkaar kijken' de speakers staan beiden parallel en gewoon in fase. Als de ene konus naar de binnenkant van de kast beweegt doet de andere konus hetzelfde. Op deze manier krijg je tussen de twee drivers de dubbele drukverhoging dan wanneer je slechts een driver zou aansturen. Sluit je de speakers andersom aan dan wordt een drukmaximum van de ene speaker gecompenseerd door een drukminimum gegenereerd door de andere speaker. Dit is derhalve een slechte oplossing.

            MVG Contour

            Comment

            • nightline
              • Oct 2002
              • 1001

              #21
              Ja Contour, klopt helemaal, maar ik heb thans de info over een cursus riggen van onze forum-vriend Rinus al binnen liggen dus hoop ik dat dat goed gaat komen<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>.

              Overgens heb ik in een grijs verleden wel een metaal opleiding gehad waardoor ik dus wel enige materiaal kenis heb, maar dit is ff off topic.

              Groeten

              Jack

              QSC en heel veel ALTO!!!!
              Powered by AudioMadness....

              Comment

              • JBL-QSC-DBX
                • Apr 2003
                • 381

                #22
                Hallo,

                Was da nou Jack, ga je een riggerscursus volgen?? Wat wil je ophangen, jij doet toch alleen maar geluid, of ga je array's vliegen<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

                Push-puls e.d. hebben wij in het verleden al genoeg gemaakt. Maar dan met twee verschillende kasten!!<img src=icon_smile_blush.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_blush.gif border=0 align=middle> Met andere woorden, boxen in tegenfase... Versterkers in het rood en maar geen laag hebben... Was wel een knudde-tijd, maar die is gelukkig voorbij.

                Groeten, Joris

                Gao nie, bestao nie (In ABN: het gaat niet, bestaat niet)
                Timescape.nl

                Comment

                • nightline
                  • Oct 2002
                  • 1001

                  #23
                  Ja Joris, alles van de grond af!!!! Blijft het mooi schoon<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
                  En ik vindt dat je aan je eigen zelfontwikkeling moet blijven werken, stilstand is achteruitgang ( in z'n 6 hoog, maar dat snapt gin mens ).

                  Groeten

                  Jack

                  QSC en heel veel ALTO!!!!
                  Powered by AudioMadness....

                  Comment

                  Working...