Aansluitprobleem Botex / Showtec CT4010

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Ideedeluxe
    • Sep 2002
    • 84

    Aansluitprobleem Botex / Showtec CT4010

    Ik ben voor een basisschool bezig een low budget discoinstallatie op te zetten. Dit is de eerste keer dat ik zo iets doe. Voor deze installatie heb ik de botex/showtec ct4010 chaser controller aangeschaft. Echter, dit apparaat werd geleverd met een gebruiksaanwijzing van 1 a4 waarop nergens staat aangegeven hoe je het apparaat moet verbinden met de parren. Ook op de rest van het internet staat nergens een uitgebreidere gebruikershandleiding. Om het apparaat nu niet gelijk naar de filestijnen te helpen vraag ik jullie raad. Is er iemand die het apparaat ook heeft, en daardoor weet hoe je hem moet aansluiten ? Hieronder staat het aansluitschema zoals dat in de handleiding staat. De o-tjes zijn de schroefterminals en de uitleg ervan staat erboven. Mijn vraag is dan eigenlijk ook, waar staat de N en de L voor ?

    ch1 ch2 ch3 ch4 N N L L
    _____ _____ _____ _____
    o x o o x o o x o o x o
    ----- ----- ----- -----

    Hieronder staat een link naar de gebruiksaanwijzing voor extra duidelijkheid.



    Bij voorbaat dank,

    John Tonnis





    When I think back on all the crap I learned in Highschool, it\'s a wonder I can think at all !!
  • dj_lucv
    • Aug 2001
    • 616

    #2
    Naar iedere par doe je 1 draad als N, dat is de nul. Ook doe je naar iedre lamp 1 van de andere draden dus 1, 2, 3 of 4. NAtuurlijk moet je ook nog een aarde aansluiten!

    Comment

    • Floor
      • Oct 2000
      • 130

      #3
      Inderdaad, N staat hier ongetwijfeld voor neutral, neutraal oftewel nul. Die CH1 1 enz zijn je kanalen (channels) ik verwacht dat die L een doorverbonden fase (live) is. Ik verwacht dat die gewoon parallel doorgeschakeld is aan de voeding van je apparaat (kun je doormeten). Als je een spanningszoeker hebt (je weet wel, zo'n schroevendraaier met een "lampje" erin kun je het één en ander gemakkelijk controleren zonder dat je kans hebt om iets te beschadigen.

      Suc6!
      M.V.G.
      Floor

      Comment

      • dj_lucv
        • Aug 2001
        • 616

        #4
        Wat trouwens wel een hele belangrijke tip voor jou zou kunnen zijn, laat dit door een ervaren, eventueel erkent, iemand aansluiten, eventueel met een multi oid achterop. Als de school afbrand of wat dan ook door jou aansluitingen zul je niet echt happy zijn.

        Verder kun je eigenlijk maar weinig slopen, als je kortsluiting maakt zal waarschijnlijk je stopspringen maar verder gaat er vaak weinig mis.

        Comment

        • stokvis
          • Apr 2002
          • 17

          #5
          Helemaal mee eens, laat dit svp doen door iemand die hiervoor geleerd heeft. Daar heeft iedereen plezier van, en er kan niets fout gaan. Kost in ieder geval minder als een nieuwe school...

          Grtx, Mark

          Every case has a silver lining...
          Every case has a silver lining...

          Comment

          • Joost van Ens
            • Jan 2001
            • 628

            #6
            Idd het staat er wel degelijk heel duidelijk, kan niet mis zou je zeggen. Maart als je al niet weet waar een N en een L voor staan in de electro, ga dan eerst een opleiding volgen of laat het iemand met meer verstand van zaken doen. N,L,E en R,S,T zijn basisbegrippen die je toch ten minste zou moeten weten als je met electra gaat klooien. net zoals bruin, blauw, zwart, geel/groen en eigenlijk (vind ik) rood, groen en grijs.

            groeten

            Comment

            • Dré
              • Nov 2001
              • 409

              #7
              De CT-4010 is een sturing die niet alleen gebruikt kan worden om 230V te schakelen MAAR ook bijvoorbeeld om 12V kringen te schakelen.

              De netstekker die dus aan de CT-4010 zit is PUUR om het apparaat te voeden (dus de sturing zelf). Daarnaast zul je (als je lampen op 230V aan gaat sluiten) de Nul (N) en de Fase (L) aan moeten bieden op de L en de N aansluiting van de sturing.

              De lampen worden dan aan de output 1..4 gehangen. De "andere draad" van de 4 lampen worden aan elkaar geknoopt en aangesloten op de "N" aansluiting van de sturing. De PE (Aarde, groen/gele draad) van elke lamp sluit je aan op de randaarde van het lichtnet (NIET VERGETEN!!!).

              Ik heb me voorgenomen dit binnenkort eens duidelijk in een product detail pagina te plaatsen (want het gebeurt met enige regelmaat dat mensen problemen hebben met het aansluiten van de 4010 en de 4005).

              -- Pardon my French, I'm Dutch --
              -- Pardon my French, I\'m Dutch --

              Comment

              • Ideedeluxe
                • Sep 2002
                • 84

                #8
                Ik neem jullie tips en raad ter hand, en zal dit karwei laten klaren door een buurman die gemachtigd is om aan 65A krachtstroom te werken.

                Het zou idd. jammer zijn als er door mijn gepruts ongelukken zouden ontstaan. Daar zit niemand op te wachten !

                Oh ja, BTW, is het in NL niet verplicht om bij aangschafte apparatuur van welk kaliber dan ook een duidelijke nederlandstalige handleiding mee te leveren ? Dat is dan nog niet helemaal doorgedrongen bij sommige leveranciers !

                Kortom, zoals we hier in Groningen zeggen,

                Joe word´n hardstikke bedaankt !

                P/S, verdere tips zijn welkom !

                When I think back on all the crap I learned in Highschool, it\'s a wonder I can think at all !!

                Comment

                • dj_lucv
                  • Aug 2001
                  • 616

                  #9
                  Wat ik weleens doe is de voeding doorknippen en daar 230 vandaan halen.

                  Comment

                  • stokvis
                    • Apr 2002
                    • 17

                    #10
                    citaat:
                    Wat ik weleens doe is de voeding doorknippen en daar 230 vandaan halen.
                    Eeh, leg uit? Welke voeding knip je hoe door en zo ja, waarom dan niet???<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

                    Grtx, mark

                    Every case has a silver lining...
                    Every case has a silver lining...

                    Comment

                    • dj_lucv
                      • Aug 2001
                      • 616

                      #11
                      Ik installeer weleens van die botex gevallen, die je van 12 tot 230 volt kunt gebruiken. Als ze een 230 voeding hebben voor de chaser ed dan gebruik ik die gewoon, dus intern de draad verdelen.

                      Ik ben skiËn, tot volgende week!

                      Comment

                      • Jan-Peter
                        • Jan 2001
                        • 311

                        #12
                        citaat:Ik installeer weleens van die botex gevallen, die je van 12 tot 230 volt kunt gebruiken. Als ze een 230 voeding hebben voor de chaser ed dan gebruik ik die gewoon, dus intern de draad verdelen.
                        Nou, das dus lekker. Dat spanningssnoertje voor de voeding van de chaser is net 3 x 0,5 qmm en daar ga je dan minimaal 4 PAR 56 met 300 W mee aansteken. Denk eens na !

                        Ten aanzien van de gebruiksaanwijzing in het Engels &gt;&gt;&gt;
                        De apparaten zijn CE gekeurd en voor de CE-keuring is een Engelstalige handleiding voldoende. Engels wordt als een algemeen gevoerde technische taal in Europa gebruikt.
                        Natuurlijk zou het netjes zijn om een Nederlandstalige handleiding erbij te doen. Maar dat laten doen kost wel veel geld.

                        Zelf heb ik een jaar geleden voor American DJ Europe zo'n vertaling gemaakt voor de FAB-4. Net iets minder dan een halve dag mee bezig geweest. Natuurlijk waren ze er blij mee. Wordt als het goed is nu ook meegestuurd met de nieuwe leveringen van de FAB-4. Oh ja als dank kreeg ik een T-shirt (Het kon er vanaf ?!)

                        Als importeur verwijs ik zelf in een aanvullende Nederlandstalige folder bij de produkten naar de Engelstalige handleiding en geef de belangrijkste zaken weer in het Nederlands.


                        The Galaxy drive-in show is powered with an AD-sound system.
                        16 februari 2008... PA-markt !

                        Comment

                        • Dré
                          • Nov 2001
                          • 409

                          #13
                          citaat:
                          Ten aanzien van de gebruiksaanwijzing in het Engels &gt;&gt;&gt;
                          De apparaten zijn CE gekeurd en voor de CE-keuring is een Engelstalige handleiding voldoende. Engels wordt als een algemeen gevoerde technische taal in Europa gebruikt.
                          Weet je dat zeker? Ik had het er laatst met een aantal mensen over (waaronder Bert van AD-Systems) en we waren het min of meer met elkaar eens dat het eigenlijk verplicht is een Nederlandstalige handleiding te leveren. Dat het een hoop tijd en geld gaat kosten... ZEKER.
                          citaat:Zelf heb ik een jaar geleden voor American DJ Europe zo'n vertaling gemaakt voor de FAB-4. Net iets minder dan een halve dag mee bezig geweest. Natuurlijk waren ze er blij mee. Wordt als het goed is nu ook meegestuurd met de nieuwe leveringen van de FAB-4. Oh ja als dank kreeg ik een T-shirt (Het kon er vanaf ?!)
                          Ik krijg regelmatig Fab-4's binnen. Nog steeds GEEN Nederlandstalige handleiding en nog STEEDS die domme USA pluggen tussen de kopjes (zodat het maken van verlengsnoeren wel een ECHTE nachtmerrie wordt WANT American DJ vindt het NIET boeiend om ook even USA verlengsnoeren te importeren). Ook staat er nog STEEDS in de handleiding dat de master kop een ventilator heeft (terwijl hij dat helemaal NIET heeft).

                          Datum laatste Fab-4: Minder dan 1 week geleden.
                          citaat:Als importeur verwijs ik zelf in een aanvullende Nederlandstalige folder bij de produkten naar de Engelstalige handleiding en geef de belangrijkste zaken weer in het Nederlands.
                          Netjes. Deed iedere importeur dat maar.

                          -- Pardon my French, I'm Dutch --
                          -- Pardon my French, I\'m Dutch --

                          Comment

                          • rinus bakker
                            • Mar 2002
                            • 5430

                            #14
                            citaat:
                            Weet je dat zeker? Ik had het er laatst met een aantal mensen over (waaronder Bert van AD-Systems) en we waren het min of meer met elkaar eens dat het eigenlijk verplicht is een Nederlandstalige handleiding te leveren.
                            Hallo Dre,
                            niet eigenlijk verplicht, maar gewoon volledig! 100%! en absoluut! verplicht! De gebruiks aanwijzing moet (!) zijn in de taal van het land waarin het product verkocht wordt!
                            Nederlanders doen weer niet zo moeilijk, maar de Franse douane mag een doos openmaken en als er geen Franse gebruiksaanwijzing bijzit het ding gewoon de toegang tot het land weigeren, en als je als winkel iets zou verkopen waar zo'n Frans verhaal niet bijzit kun je een hele vette boete krijgen! Maar ja die Hollandse laml*llen pikken / gedogen weer van alles... we lezen het wel in het Engels;
                            je merkt het ook rondom aan de beheersing van het Nederlands: 100% huilen!
                            Laat Philips zijn koffiezetters maar eens proberen te slijten in Finland, Hongarije of Brazilie met alleen een Nederlandse 'manual'...
                            Vergeet het maar!
                            En formeel geldt diezelfde Europese !!! wetgeving ook hier hoor!

                            Wie is hier de zwakste schakel?
                            een verdubbelde gebruikscoefficient is echt geen luxe

                            Comment

                            • Ideedeluxe
                              • Sep 2002
                              • 84

                              #15
                              Ik dacht dit zelf eigenlijk ook, niet voor niets wordt er vaak in programma's als radar etc de spot gedreven met foutief en of raar vertaalde gebruiksaanwijzingen. Uiteindelijk is het met dit apparaat wel goed gekomen, maar ik vind het toch vreemd, dat een product dat eigenlijk gevaar voor de gezondheid kan opleveren geleverd mag worden met een gebruiksaanwijzing van 1 a4, waarin slecht duidelijk wordt gemaakt hoe het apparaat werkt en wat de gevaren zijn bij verkeerd gebruik.

                              John
                              When I think back on all the crap I learned in Highschool, it\'s a wonder I can think at all !!

                              Comment

                              Working...