Bulb Saver goed of niet

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Controller
    • Apr 2002
    • 745

    Bulb Saver goed of niet

    Je ziet in steeds meer lichteffecten /flowers /scanners/ movingheads/ en andere materialen een zogenaamde "Bulb saver" zitten. Meestal halogeen lampjes

    Die bulb saver zorgt ervoor dat als de shutter gesloten is de lamp na 10 sec. wordt uitgezet als besparen. Dit gebeurt ook bij sound to light sturing als het geluid 10 sec. weg is wordt de lamp uitgezet.

    Nu is de vraag is het beter dat de lamp permanent aan is met of zonder een shutter ervoor. Of dat de lamp na 10 sec. met of zonder shutter wordt uitgezet.

    Wat is jullie mening of dit steeds meer voorkomend savertje<img src=icon_smile_question.gif border=0 align=middle>



  • -Aart-
    • Jul 2001
    • 801

    #2
    Het zal best wat schelen in je levensduur mist het lampje voorverwarmd blijft worden, en je natuurlijk regelmatig in show's je shutter langer dan 10 sec. dicht hebt staan.

    Het nadeel is dat je lampje eerst weer heel even moet opwarmen voordat je weer vol licht hebt als je je shutter lager dan 10 sec. dichthebt.
    Het lijkt me persoonlijk niet overdreven zinnig, al met al.

    Op de Acrobat van Martin zit dacht ik ook een soort lampsave, maar die dimt je lamp continue een klein beetje. Wij gebruiken hem niet.

    Ik heb nog nooit iets over lampsave gehoord op gasontladingslampen.




    Comment

    • NiTRO
      • Sep 2002
      • 677

      #3
      Het is beter om die lamp constant te laten branden, de elc's ea halogeentjes vinden het nog minder prettig als ze vaak aan en uit geschakeld worden. Zo'n lampsaver zoals dat hier genoemd word is dus niet altijd bevordelijk voor de levensduur van de lampjes.

      mvg
      ERC

      Daar waar een wil is, is een weg.....is die weg opengebroken heb je pech

      Comment

      • djdarno
        • Dec 2002
        • 75

        #4
        Op de Mac 2000E zit een reduced mode. Deze is DMX aansturbaar en zorgt ervoor dat de lamp op zo'n 80% aan staat. Er kan heel gemakelijk via DMX omgeschakeld worden. En dit gaat behoorlijk snel!!!

        Comment

        • -Aart-
          • Jul 2001
          • 801

          #5
          Ik heb het gevoel dat dit topic over het iets goedkopere marktsegment gaat..
          Maar je hebt gelijk. Bij een gasonladingslamp heb je dan echter wel een elektronisch voorschakelapparaat (MAC 2000 E) nodig, en dat is op het ogemblik nog behoorlijk wat duurder dan een gewone smoorspoel. Die 1200W lampjes zullen echter wel zo kostbaar zijn dat het zin heeft..

          Comment

          Working...