Passive speakers

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Devon
    • Aug 2011
    • 21

    Passive speakers

    Hallo,

    Ik heb een vraag over het vermogen van speakercomponenten in passieve speakers.

    Neem bijv. de EV Rx 212/75 als die biamp gebruikt wordt dan gaat er 600 watt/ 4ohm naar de woofers en 75 watt/8 ohm naar de hoogdriver.
    Op deze vermogens en weerstanden kun je de versterkers op afstemmen, zodat de speakercomponenten niet overbelast worden.

    Maar wanneer je deze speaker in passive mode gebruikt is die 4 ohm totaal, maar hoe wordt dan het vermogen verdeeld tussen de woofers en de hoorn?
    Ik begrijp dat wanneer de speaker goed klinkt, dat het vermogen goed verdeeld wordt (tussen hoogdriver en woofers, en dus niet overbelast worden).

    Maar wat nou als de speaker heel schel klinkt (omdat je bijv. een slecht geluidsfragment moet afspelen), dan worden er veel meer hoge tonen versterkt en zal de hoogdriver toch meer (te veel) vermogen krijgen, en dus overbelast worden?
    Of is het niet schadelijk voor speakers als ze wat meer hoge tonen te verduren krijgen?

    Kan iemand mij uitleggen hoe dat zo ongeveer zit en werkt?

    alvast bedankt
    Last edited by Devon; 30-08-11, 18:59.
    Kun je doen, kun je laten, kun je laten doen

Working...